Att resa är mitt största intresse.
Några axplock: Volontär på Barnhem i Mexiko, åka buss landvägen till Indien, au-pair i USA, arbetat på båt/jorden runt,
tågluffat i Asien, vandrat Inkaleden och Machu Piccu samt flera år som reseledare i Sverige och utomlands. Det finns mycket spännande att berätta, från långväga äventyr, men lika härligt är det med bilsemester i Sverige eller i Europa. Eller en vandring på Bergslagsleden.
För mig är resan ett äventyr. När jag tar på mig min ryggsäck känner jag lycka. Jag ser fram emot att få träffa dig på någon av mina resor, långt bort eller nära, alla platser har en spännande historia. Så varmt välkommen att upptäcka denna historia med mig så skapar vi fina resminnen tillsammans.
Alla på rolfs flyg och buss är mycket trevliga både reseledare, busschaufförer, kundtjänst osv
Får verkligen ge ett extra + till vår reseledare Lisa som fick ta hand om en gäst som inte klarade sig själv. Hon fick vara både personlig assistent och ledsaga. Så det ska hon verkligen ha ett jättestort plus för.
Datum | Destination | Pris | Platser kvar | Pris | |
---|---|---|---|---|---|