Hej
Mitt namn är Giovanna Teir och jag är reseledare och guide. Men i vardag jobbar i Stockholm som lärare och på helger som Stockholm guide .
Som en så kallad" Napoffinica" född i Neapel och uppväxt i Vasa finlandsvensk miljö ,som du ser jag har jag rötter från både Syd -och Nordeuropa och kan en hel del om historian och kulturen från dessa delar av världen.
Som person är jag väldigt stress tåligt , social , utåtriktad , initiativrik och har en bra samarbetsförmåga till och med glimten i öga .Och jag har ett stor intresse för konst , resor och god mat med ett glas god vin .
Jag ser väldigt mycket fram emot att träffa just DIG på en av mina resor .
A presto Giovanna
Generellt en bra resa vi åkte bil ned istället för flyg då vi var tre personer och hade extra packning som blir dyrt på flyget samt att det är lättare att ta sig runt jämfört med att åka skidbuss/Lokalbuss. En förbättring borde vara att lösa transporten från backen bättre då det är för få bussar och ibland vill man åka tillbaka tidigare på morgonen går det bra. Reseledaren var bra och hjälpsam när så krävdes. Har varit på detta hotellet förra året men Rolfs det känns som det har blivit ett kvalitetslyft på maten jämfört 2024. Bra service med frukostpaket den dagen vi åkte hem då vi åkte kl 05:00 och inte kunde äta frukost på hotellet.
Toppenresa med världens bästa guide Giovanna som fixade och var mycket hjälpsam
Datum | Destination | Pris | Platser kvar | Pris | |
---|---|---|---|---|---|